شهریور ۴, ۱۳۹۸

هجوم امواج پارازیت به شبکه العالم از مرز ترکیه و سوریه

هجوم امواج پارازیت به شبکه العالم از مرز ترکیه و سوریهReviewed by عموسَت on Jan 8Rating: ۵.۰هجوم امواج پارازیت به شبکه العالم از مرز ترکیه و سوریهشبکه العالم که متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد و به پخش اخبار و تحلیل های خبری به زبان عربی می پردازد، در تارنمای خود اعلام کرد، که فرکانس‌های این شبکه خبری هنگام پخش برنامه‌ای درباره سوریه هدف امواج پارازیت قرار گرفته است.

شبکه العالم که متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد و به پخش اخبار و تحلیل های خبری به زبان عربی می پردازد، در تارنمای خود اعلام کرد، فرکانس‌های این شبکه خبری هنگام پخش برنامه‌ای درباره سوریه هدف امواج پارازیت قرار گرفته است.

هجوم امواج پارازیت به العالم از مرز ترکیه و سوریه

بنابر گزارش منتشر شده در تارنمای این شبکه، منشأ این امواج پارازیت از مناطق مرزی ترکیه و سوریه است.

پیشتر دکتر “احمد سادات” مدیر شبکه العالم در مصاحبه‌ای تأکید کرده بود که پارازیت‌ها از مناطق مرزی سوریه و ترکیه که تحت کنترل تروریست های مسلح است، ارسال می‌شود و دستگاه‌هایی که به وسیله آن پارازیت‌ها منتشر می‌شود، در مناطق مرزی سوریه و ترکیه نصب شده است.

 

سید احمد سادات همچنین با اشاره به عوامل پخش این پارازیت‌ها، شورشیان مسلح و تروریست‌های وابسته به القاعده را از نظر فنی در این باره ناتوان ارزیابی کرد و گفت: بر اساس اطلاعات موجود برخی از شبکه‌های خبری وابسته به شیوخ عرب که در سوریه فعال هستند، مسول فنی پخش این قبیل پارازیت‌ها به شمار می‌روند؛ و این شبکه ها با استفاده از امکانات موجود در تجهیزات ارسالی خود، همزمان با پخش اخبار و برنامه های مربوط به سوریه، اقدام به ارسال پارازیت قوی بر روی فرکانس‌های شبکه العالم می نمایند. به گونه ای که براساس گزارش های رسیده به دفتر شبکه العالم در دمشق، از هفته پیش تاکنون شهروندان سوری از اختلال در برنامه‌های شبکه العالم شکایت کرده اند.

 

دکتر سادات افزود: عملیات ارسال پارازیت، تاکنون برخی شبکه‌های سوریه را هدف قرار داده بود، ولی پس از حذف شبکه‌های سوری از ماهواره، اینک مشخصا شبکه العالم را هدف قرار داده‌ است. زیرا شبکه العالم با مخابره اخبار و تصاویر مستند و میدانی خود، در واقع دروغ پراکنی و خبرسازی رسانه‌های مرتجع عربی و غربی را برملا کرده است.

 

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.