بهمن ۷, ۱۳۹۸

لغو موقت تحریم رادیو و تلویزیون دولتی ایران از سوی آمریکا

لغو موقت تحریم رادیو و تلویزیون دولتی ایران از سوی آمریکاReviewed by عموسَت on Feb 8Rating: ۵.۰لغو موقت تحریم رادیو و تلویزیون دولتی ایران از سوی آمریکاوزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که تحریم رادیو و تلویزیون دولتی ایران موقتا لغو می‌شود. آمریکا می‌گوید این تصمیم به دنبال این گرفته شده که ایران تضمین داده است از داخل خاکش روی ماهواره‌ها پارازیت نمی‌اندازد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که تحریم رادیو و تلویزیون دولتی ایران موقتا لغو می‌شود.

آمریکا می‌گوید این تصمیم به دنبال این گرفته شده که ایران تضمین داده است از داخل خاکش روی ماهواره‌ها پارازیت نمی‌اندازد.

sedasima

بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا هم‌اکنون اختلالی از درون ایران سرچشمه نمی‌گیرد و علاوه بر این در نشست‌های فنی سازمان ارتباطات ماهواره‌ای بین‌المللی ایران متعهد شده است که در آینده چنین اختلالاتی ایجاد نکند.

آمریکا می‌گوید این لغو تحریم‌ها موقت و قابل بازگشت است.

 

پیش از این شماری از شرکت‌های بین‌المللی ماهواره‌ای ارائه خدمات خود به شبکه‌های رادیو و تلویزیون دولتی ایران را متوقف کرده بودند.

 

ایران به طور گسترده بر شبکه‌های ماهواره‌ خارجی پارازیت می‌اندازد و این امر اعتراض‌هایی را هم در داخل و هم در خارج از ایران برانگیخته است. از جمله شرکت هاتبرد در مقطعی اعلام کرد پارازیت‌های ارسال‌شده از طرف ایران در فعالیت کل شبکه‌های تحت پوشش این شرکت اختلال ایجاد می‌کند.

 

در ایران نگرانی‌هایی نسبت به اثر منفی پارازیت‌ها بر سلامتی شهروندان وجود دارد و به تازگی وزیر بهداشت از تشکیل کمیته‌ای برای رسیدگی به این مساله خبر داده است.

 

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.