بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

اگر فایده ماهواره زیاد باشد، استفاده از آن جایز است

اگر فایده ماهواره زیاد باشد، استفاده از آن جایز استReviewed by عموسَت on Jul 6Rating: ۵.۰اگر فایده ماهواره زیاد باشد، استفاده از آن جایز استآیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید معتقدان به مذهب شیعه گفته است اگر «فایده حلال» استفاده از ماهواره زیاد باشد، «خرید، فروش، نصب و راه‌اندازی آن جایز است».
آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید معتقدان به مذهب شیعه گفته است اگر «فایده حلال» استفاده از ماهواره زیاد باشد، «خرید، فروش، نصب و راه‌اندازی آن جایز است».
Mahvare_Iran2

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، او که از مراجع سنتی قم و از پایه‌گذاران مراسم عزاداری برای فاطمه، دختر پیامبر مسلمانان و از زنان مقدس شیعه است، افزوده که «خرید و فروش یا نصب و راه‌اندازی ماهواره‌ برای استفاده حرام آن حرام» است.

آیت‌الله موسی شبیری زنجانی یکی دیگر از مراجع تقلید درباره استفاده از ماهواره گفته است: «اگر خوف وقوع در گناه یا ترتب مفسده‌ای دیگر در آن نباشد، فی‌حدنفسه اشکالی ندارد.»

استفاده از تجهیزات دریافت شبکه‌های ماهواره‌ای در ایران «جرم» قلمداد می‌شود، اما بر پایه گزارش‌های رسمی نزدیک به ۷۰ درصد مردم در شهرهای ایران بیننده شبکه‌های ماهواره‌ای هستند.

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.