بهمن ۸, ۱۳۹۸

تعطیلی چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت عوامل آن‌ها

تعطیلی چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت عوامل آن‌هاReviewed by عموسَت on Aug 4Rating: ۵.۰تعطیلی چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت عوامل آن‌هاوزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه‌های ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران آن‌ها در ایران خبر داد.

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه‌های ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران آن‌ها در ایران خبر داد.

Imam Hussein TV

این وزارت‌خانه در اطلاعیه‌ای که روز یک‌شنبه (۱۲ مرداد) منتشر کرده٬ آورده دفا‌تر این شبکه‌ها در چهار استان ایران به طور «مخفیانه» و «غیرقانونی» فعالیت می‌کرده‌اند.

وزارت اطلاعات هدف از فعالیت‌های این شبکه‌ها را ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع اعلام کرده است.

این اطلاعیه اضافه کرده که دفا‌تر این شبکه‌ها با حکم قضایی تعطیل و عوامل آن‌ها بازداشت شده‌اند.

استان‌های قم٬ اصفهان، تهران و خراسان رضوی چهار استانی هستند که وزارت اطلاعات اعلام کرده دفا‌تر شبکه‌های مذکور از آنجا به پشتیبانی از برنامه‌های اختلاف افکنانه در جهان اسلام مبادرت می‌کردند.

این اطلاعیه همچنین اضافه کرده که این شبکه‌ها در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت می‌کرده‌اند.

تعطیلی و بازداشت عوامل این شبکه‌ها دو ماه پس از انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس درباره این شبکه‌ها و درخواست برای برخورد با آن‌ها صورت گرفته است.

خبرگزاری فارس ۱۵ اردیبهشت گزارش خود از هشت شبکه ماهواره‌ای نام برده بود که از سوی موسسه فرهنگی «رسول اکرم» اداره می‌شوند و در قم نیز دارای دفتر هستند.

شبکه‌های امام حسین٬ سلام٬ ابالفضل العباس٬ مدرسه جهانی امام صادق٬ بقیع٬ مرجعیت و الانوار ۱ و ۲ هشت شبکه‌ای بودند که خبرگزاری فارس خواستار تعطیلی دفا‌تر آن‌ها در استان‌های قم٬ خراسان رضوی٬ اصفهان و تهران شده بود.

فارس این گزارش را پنج روز پس از اینکه محمدصادق صالحی‌منش٬ استاندار قم گفته بود حسن نصر‌الله٬ دبیرکل حزب‌الله با فرستادن هیاتی به ایران خواستار برخورد با این شبکه‌ها شده٬ منتشر کرده بود.

بسیاری از این شبکه‌ها مروج اندیشه‌های خاندان شیرازی‌ها هستند که اصلی‌ترین مرکز فعالیت آن‌ها لندن است و اختلاف‌‌های عمده‌ای با روحانیون شیعه در ایران دارند.

علی خامنه‌ای هم شهریور ماه سال ۹۲ بدون اینکه نامی از خاندان معمم شیرازی‌ها ببرد٬ گفته بود: تشیعی که از لندن و آمریکا تبلیغ شود به درد شیعه نمی‌خورد.

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.