شهریور ۴, ۱۳۹۸

طرح جدید مجلس برای مجازات دارندگان آنتن ماهواره

طرح جدید مجلس برای مجازات دارندگان آنتن ماهوارهReviewed by عموسَت on Oct 17Rating: ۵.۰طرح جدید مجلس برای مجازات دارندگان آنتن ماهوارهشماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی را آماده کرده‌اند که در آن پیش‌بینی شده زنان بدحجاب جریمه و دارندگان آنتن ماهواره به حبس محکوم شوند.

شماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی را آماده کرده‌اند که در آن پیش‌بینی شده زنان بدحجاب جریمه و دارندگان آنتن ماهواره به حبس محکوم شوند.

majles

به گزارش روز پنجشنبه ۲۴ مهر روزنامه اعتماد، این طرح که به امضای ۳۶ نماینده مجلس رسیده، «صیانت از حریم عفاف و حجاب» نام دارد.

روح‌الله حسینیان، حسین نجابت، غلام‌رضا مصباحی مقدم، مهرداد بذرپاش، زهره طبیب‌زاده، فاطمه آلیا، نیره اخوان بی‌طرف، لاله افتخاری و حسن کامران از جمله امضاکنندگان این طرح هستند.

در یکی از مواد این طرح از نیروی انتظامی خواسته شده با به کارگیری نیروهای زن، در انظار و اماکن عمومی به زنان «فاقد حجاب شرعی» تذکر بدهد و «زنانی که با پوشش غیرشرعی و نامناسب، عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کنند ابتدا متعهد به شرکت در دوره‌های آموزشی و سپس به پرداخت جریمه نقدی از دو تا ۱۰ میلیون ریال محکوم کند.»

در ماده یک این طرح هم آمده است: «چنانچه راننده یا سرنشینان وسایل نقلیه اقدام به کشف حجاب، روزه‌خواری، مزاحمت برای نوامیس یا حرکات غیرمتعارف خلاف عفت عمومی کنند باید یک میلیون ریال جریمه شوند و در صورت تکرار علاوه بر ۱۰ نمره منفی، وسیله نقلیه به مدت ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.»

طبق ماده پنج این طرح، «اشتغال به کار زنان در واحدهای صنفی باید با رعایت حرمت آن‌ها و پرهیز از اختلاط با مردان و در ساعات متعارف یعنی هفت صبح تا ۱۰ شب باشد.» مشاغل پرستاری، پزشکی و مهمانداری هواپیما از شمول این ماده استثنا شده است.

همچنین در این طرح گفته شده که اشتغال در ساعات شبانه برای مشاغلی که به خدمات زنان نیاز دارند با دریافت مجوز از اماکن نیروی انتظامی مجاز است.

در ماده دو این طرح آمده که هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، زنان کارمند «بدحجاب» را به توبیخ کتبی با درج در پرونده استخدامی محکوم خواهند کرد و در صورت تکرار، خاطیان به کسر حقوق از یک ماه تا یک سال محکوم می‌شوند.

نمایندگان امضاکننده این طرح همچنین در ماده هفت گفته‌اند که نصب و تعمیر تجهیزات دریافت از ماهواره ممنوع است و «مرتکب را در مرتبه اول محکوم به پرداخت جزای نقدی و در صورت تکرار مشمول حبس دانسته‌اند.»

بر پایه این طرح «مدیران ساختمان‌ها هم موظف هستند نسبت به جمع‌آوری تجهیزات مرکزی غیرمجاز ماهواره اقدام و به ساکنین تذکر کتبی بدهند و عدم تذکر به ساکنان آپارتمان‌ها یا عدم ارسال گزارش به نیروی انتظامی موجب محکومیت مدیر ساختمان به جزای نقدی خواهد شد.»

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.