بهمن ۱, ۱۳۹۸

پارازیت، ماموریت روحانی به دولتمردان

پارازیت، ماموریت روحانی به دولتمردانReviewed by عموسَت on Dec 2Rating: ۵.۰پارازیت، ماموریت روحانی به دولتمردان

موضوع پارازیت در سال های گذشته همواره محل برخورد نظرات برخی از فعالان حوزه سلامت و محیط زیست و حتی رسانه با مسئولان سیاسی و رسانه ای کشور بوده است. بحث سرطان زا بودن این امواج رادیویی نیز یکی از مباحثی است که در برخی از برهه های زمانی از حد و اندازه های خود خارج شده و به موضوعی سیاسی نیز بدل شده است به گونه ای که برخی فعالان حوزه های مختلف خواستار تصمیم گیری صریح و شفاف دولت درباره این موضوع شده اند.

parazit

اینک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید که سه وزیر و یک معاون رئیس جمهوری از سوی «حسن روحانی»ماموریت یافته اند که درباره موضوع پارازیت ها گزارشی تهیه کرده وبه دولت ارائه کنند تا بر مبنای این گزارش تصمیماتی گرفته شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی، پای درددل نمایندگان بخش خصوصی حوزه ICT نشست و به دغدغه های این بخش در حوزه اینترنت، تلفن اینترنتی، نرم افزار و اختللات پهنای باند پاسخ داد. نمایندگان پارلمان بخش خصوصی صبح دیروز موضوعات مختلفی نظیر مصوبات جدید کمیسیون تنظیم مقررات، محدودیت در کار شرکت های اینترنتی ISP و ISDP، محدود شدن فضای کاری برای فعالان حوزه تلفن اینترنتی VoIP، حضور وزارت ارتباطات در شورای گفت وگو، محدودیت در نقل و انتقال حواله جات ارزی از طریق پست بانک، عدم تخصیص بودجه ۹۰ میلیاردی به حوزه نرم افزاری و صدور خدمات فنی و مهندسی، تعلل در واسپاری برخی پروژه های این وزارتخانه به سندیکاها در راستای کوچک سازی دولت، دریافت ضمانت نامه های مالی بالا از شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه، مشکلات میان شرکت های اینترنتی و مخابرات، اختلالات موجود در پهنای باند از طرف زیرساخت و همچنین وضعیت رسیدگی به پارازیت ها را مطرح کردند که وزیر ارتباطات به این دغدغه ها پاسخ گفت.به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره بحث پارازیت ها که توسط رئیس اتاق بازرگانی مطرح شد گفت: اگر منظور از پارازیت آن بخشی است که مربوط به موبایل و تجهیزات مخابراتی می شود، ما این مسائل را از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تحت کنترل داریم و نهایت تلاش خود را برای کاهش آسیب های این بخش انجام می دهیم اما اگر پارازیت های غیر مخابراتی مدنظر باشد، کمیته مشترکی از وزرای بهداشت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفاع و سازمان انرژی اتمی شکل گرفته که به بررسی این موضوع می پردازند.محمود واعظی ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا فعالیت هایی که دراین حوزه صورت می گیرد مضر نباشد. اما اگر منظور از پارازیت به بخشهای دیگر بازمی گردد باید گفت که به نمایندگی از رئیس جمهوری در کنار دوستانی از وزارتخانه ها و بخش های مختلف، مسئول رسیدگی به این موضوع شده ام و در حال حاضر گزارشی در این بخش تهیه و برای ریاست جمهوری ارسال شده که پس از این بررسی های نتایج آن اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: به هر حال پارازیت ها اگر از حد مشخصی بیشتر شوند، می توانند مضراتی به دنبال داشته باشند که البته برخی از بخش های این پارازیتها، تحت نظارت ما نیست و برای آن که بتوان آنها را کنترل کرد لازم است که این بخش ها هم تحت نظارت ما در بیایند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال نماینده شرکتهای اینترنتی در این جلسه مبنی بر بلاتکلیفی یک ساله پروانه فعالیت این شرکتها و نیز مشکل تامین کنندگان خدمات از جمله شرکتهای مخابرات استانی و عدم ارائه پهنای باند اینترنت از زیرساخت گفت: در حوزه پهنای باند امسال به آنچه قول داده ایم خواهیم رسید و سال آینده نیز این رقم افزایش خواهد یافت. در حوزه پهنای باند بین الملل نیز به اندازه ۲۰ درصد پهنای باند داخل رشد خواهیم داشت و امیدواریم در صورتی که برنامه های ما پیش رود و مشکلی پیش نیاید تا پایان امسال بتوانیم پهنای باند داخلی را افزایش دهیم. وی در ادامه شبکه فیبر نوری، کافو نوری و سرمایه گذاری درباره اپراتور چهارم را نیز از بخش هایی دانست که می تواند با حضور بخش خصوصی رونق بیشتری بگیرد و لازم است که حتما در آینده تلفن ثابت رقیب داشته باشد چرا که در شرایط انحصار اوضاع از این بهتر نخواهد شد.

واعظی گفت: ما حتی آمادگی این را داریم که برای ورود بخش خصوصی و تسریع امور ایرانیان نت (اپراتور چهارم) راه را باز کنیم و قسمتهای مختلف آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا کار با سرعت بیشتری پیش رود.

وی در ارتباط با موضوعی که تحت عنوان مشکلات بخش خصوصی با مخابرات مطرح شده بود نیز گفت: در این باره با این شرکت بسیار صحبت کردیم و در ضمن باید دانست که مدیر جدید مخابرات بسیار با مدیر قبلی متفاوت است و امیدواریم با همکاری بیشتر مخابرات، در آینده نقش بخش خصوصی بیشتر از گذشته دیده شود.

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.