فروردین ۱, ۱۳۹۸

گروه جم در آستانه‌ی ورشکستگی

گروه جم در آستانه‌ی ورشکستگیReviewed by عموسَت on Oct 23Rating: ۵.۰گروه جم در آستانه‌ی ورشکستگیاختصاصی: عموست به اسنادی دست یافته که از ورشکستگی قریب الوقوع گروه شبکه های جم و سعید کریمیان خبر می دهد.

اختصاصی: عموست به اسنادی دست یافته که از ورشکستگی قریب الوقوع گروه شبکه های جم و سعید کریمیان خبر می دهد.

644555_518

در پی انتشار نامه تعدیل نیروی گروه جم در هفته گذشته و درخواست مدیریت جم از بازیگران و دست اندرکاران شبکه برای تسویه حساب، عموست با برخی از دست اندرکاران و کارکنان گروه جم تماس گرفته و وضعیت فعلی آنها رو جویا شده. بنا به گفته این افراد که نخواستند نامشان فاش شود، این گروه تلویزیونی وضعیت آشفته ای دارد و عده‌ی زیادی در حال جدا شدن از این شبکه هستند. بعضی از افراد چندین ماه است که حقوقشان را دریافت نکرده‌اند و حتی قبل از دریافت نامه تعدیل نیرو ، چندین بار برای تسویه حساب به حسابداری مراجعه کردند و با جواب های سربالا و وعده های دروغین مبنی بر تسویه‌ی کامل در ماه های آینده رو به رو شده اند و بعد از چندین ماه تلاش موفق به دریافت مبلغ بسیار ناچیزی از حقوق های معوقه خود شده اند.

 

رابعه اسکویی، صدف طاهریان و چندتن از بازیکنان نسبتا مطرح که به گروه جم پیوسته بودند، در چند ماه گذشته از این گروه جدا شدند. مصاحبه رابعه اسکویی که اخیرا در رسانه های مختلف منتشر شده گواه بر این موضوع است.

 

بیشتر کارکنان گروه جم را پناهندگان ایرانی در کشور ترکیه تشکیل می دهند. این افراد از حق قانونی کار در ترکیه برخوردار نیستند از سوی قانون کار این کشور حمایت نمی شوند، بنابراین در صورت عدم تسویه حقوق های معوقشان حق هیچگونه اعتراض و شکایتی را نخواهند داشت.

 

این کارکنان جم در ادامه افزودند که مشکلات مالی این گروه بعد از رفع تحریم های ایران بیشتر شده و فعالیت‌های سعید کریمیان برای رفع مشکلات مالی موفقیت آمیز نبوده. از جمله‌ی این فعالیت‌ها میتوان به پخش تیزر فیلم های سینمایی ایرانی با دریافت مبالغی به صورت مخفیانه و پخش مسابقه بهترین برندهای ایرانی در زمینه های مختلف اشاره کرد که به صورت مخفیانه از تمامی این برندها جهت تبلغ غیر مستقیم پول دریافت کرده و حتی برنده بهترین برند در هر زمینه شرکت و یا کارخانه ای بود که پول بیشتری برای تبلیغ پرداخت کرده.

 

این کارکنان گروه جم مدعی شده اند که مدیریت این شبکه ها با اغفال و سوء استفاده از آن‌ها تاکنون کار خود را پیش برده و مشخص نیست این وضع تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و از همین رو احتمال ورشکستگی و فروپاشی کامل گروه جِم چندان دور از ذهن نیست.

 

با ورشکستی احتمالی گروه جم و قطع این شبکه‌ها از ماهواره یاهست، قطعا این ماهواره هم در جذب مشتری و جلب رضایت مشتریان فعلی با توجه به قیمت و هزینه های بالا و محدودیت های فراوان دچار مشکل خواهد شد. به احتمال قوی شبکه های فارسی زبان به سوی ماهواره همجهت ماهواره یاهست، Express AM6 یا همان یاهست اکسترا متمایل خواهند شد.

 

این نخستین بار نیست که سعید کریمیان درگیر مشکلات مالی می شود. او پیشتر هم در دوبی به سرنوشتی مشابه دچار شده بود و به گفته منابع مطلع، در این کشور تحت تعقیب است.

 

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.