بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

معاون وزیر بهداشت: امواج و پارازیت ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند

معاون وزیر بهداشت: امواج و پارازیت ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرندReviewed by عموست on Dec 22Rating: ۵.۰معاون وزیر بهداشت: امواج و پارازیت ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند

به گزارش عموسَت به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه رونمایی از سامانه و بانک اطلاعاتی جامع سرطان در شیراز گفت: “از آنجا که در ابتدا اطلاعات کاملی از سرطان زایی پارازیت ها نداشتیم، اظهارنظر نمی کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند”.

رضا ملک زاده افزود: “علاوه بر اینکه امواج و پارازیت ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند، می توانند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد”.

وی افزود: “در کنار پارازیت ها و امواج، گرد و غبارها و ریزگردهایی که از کشور عراق می آید، نیز از عواملی هستند که در ابتلا به سرطان نقش دارند”.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۴۰ درصد از سرطان ها قابل پیشگیری است افزود: “سیگار، مواد مخدر، مصرف الکل، چاقی و پر خوری از عوامل اصلی ابتلا به سرطان است”.

ملک زاده گفت: “سالانه ۸۵ هزار نفر در کشور به انواع سرطان ها مبتلا می شوند”.

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.