بهمن ۵, ۱۳۹۸

آیا سی‌ان‌ان فارسی در راه است؟ رقیبی تازه برای بی‌بی‌سی، منوتو و صدای آمریکا.

آیا سی‌ان‌ان فارسی در راه است؟ رقیبی تازه برای بی‌بی‌سی، منوتو و صدای آمریکا.Reviewed by عموسَت on May 11Rating: ۵.۰آیا سی‌ان‌ان فارسی در راه است؟ رقیبی تازه برای بی‌بی‌سی، منوتو و صدای آمریکا.

خبر اختصاصی عموسَت – به زودی شبکه خبری فارسی زبان ایران اینترنشنال در ماهواره های هاتبرد، یوتلست۷ و اکسپرس ای‌ام۶ (یاهست اکسترا) روی ایر خواهد رفت. تعدادی از مدیران و کارکنان شبکه های خبری شناخته شده فارسی زبان همچون بی‌بی‌سی و صدای آمریکا از بنیانگذاران این شبکه می باشند.

 

آرام بلندپز و علی‌اصغر رمضانپور در استودیوی شبکه ایران اینترنشنال در مرکز لندن

 

 دفتر اصلی این شبکه در لندن می باشد و با بودجه گسترده فعالیتش را آغاز خواهد کرد. پیش بینی شده شبکه ایران اینترنشنال  به  سی‌ان‌ان  فارسی زبانان تبدیل شود.

ایران اینترنشنال

فعالیت این شبکه در ابتدا چند ساعت در روز خواهد بود و به مرور زمان برنامه ها افزایش خواهد یافت و به شبکه خبری ۲۴ ساعته فارسی زبان تبدیل خواهد شد. طبق اخباری که به عموسَت رسیده، مدیران و بنیانگذاران این شبکه در تلاشند که هرچه سریع تر و قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو این شبکه را روی آنتن ببرند. گفته می شود این شبکه از روز ۲۵ اردیبهشت ( ۱۵ مه ۲۰۱۷) فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

از اعضای برجسته و شناخته شده‌ی تیم شبکه ایران اینترنشنال می توان به علی اصغر رمضانپور ( کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در دوره وزارت احمد مسجدجامعی و رییس سابق نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران)، محمد منظرپور (سردبیر سابق صدای آمریکا و کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی)، حسین رسام (تحلیل‌گر مسائل ایران و مشاور ارشد پیشین سفارت بریتانیا در تهران) و بهروز آفاق (از مدیران ارشد پیشین بخش فارسی بی‌بی‌سی) اشاره کرد. حسین رسام مجری یکی از برنامه های تحلیلی شبکه ایران اینترنشنال خواهد بود و همینطور علی‌رضا نوری‌زاده یکی از مشاوران این شبکه خبری می باشد. تعدادی از مجریان و کارکنان شبکه منوتو(آرام بلندپز، طناز خامه، شراره عزیزی و…) هم به این شبکه خبری پیوسته اند. امید مدیران و بنیانگذاران شبکه ایران اینترنشنال، تبدیل این شبکه خبری به سی‌ان‌ان فارسی زبانان می باشد. 

 

عکسی که طناز خامه از مجریان سابق منوتو در صفحه اینستاگرام شخصی خود از استودیو شبکه ایران اینترنشنال منتشر کرده :

 

ویدیویی که آرام بلندپز از مجریان سابق منوتو در صفحه شخصی اینستاگرام خود از استودیو شبکه ایران اینترنشنال منتشر کرده :

 

#تست_خبر با #آرام_بلندپز #newstest #liverehearsal #arambolandpaz

A post shared by Aram Bolandpaz (@arambolandpaz) on

 

عکسی که شراره عزیزی از مجریان منوتو در صفحه شخصی اینستاگرام خود منتشر کرده و خبر از جدایی از منوتو و پیوستن به شبکه جدیدی را اعلام کرده:

 

تیزر تبلیغاتی شبکه ایران اینترنشنال که در صفحه اینستاگرام طناز خامه از مجریان این شبکه منتشر شده :

 

 شبکه ایران اینترنشنال برای راضی نگه داشتن تمامی بینندگان و جذب اکثریت مخاطبان در تمامی ماهواره های شناخته شده در مارکت فارسی زبان( ماهواره های هاتبرد، یوتلست۷ و اکسپرس ای‌ام۶ که همجهت با یاهست می باشد) روی ایر خواهد رفت. ظاهرا در ابتدا قرار بود این شبکه در ماهواره یاهست روی ایر برود ولی در نهایت تصمیم گرفته شد در ماهواره اکسپرس ای‌ام۶ روی آنتن برود که البته تصمیم درست و هوشمندانه ایست چون ماهواره اکسپرس ای‌ام۶ پوشش گسترده تر و سیگنال قوی تری نسبت به ماهواره یاهست دارد و علاوه بر محدوده پوشش یاهست در خاورمیانه، سطح وسیعی از اروپا را نیز پوشش می دهد.این ماهواره با یاهست همجهت می باشد و این شبکه به راحتی با دیش یاهست قابل دریافت خواهد بود و دلیل محبوبیت این ماهواره در ماه های اخیر و ترجیح شبکه های فارسی زبان به روی ایر رفتن در اکسپرس ای‌ام۶ نیز همین برتری ها نسبت به یاهست می باشد.

 

 علی اصغر رمضانپور ( کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در دوره وزارت احمد مسجدجامعی و رییس سابق نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران)

 

  محمد منظرپور (سردبیر سابق صدای آمریکا و کارمند سابق بخش فارسی بی‌بی‌سی)

 

 حسین رسام (تحلیل‌گر مسائل ایران و مشاور ارشد پیشین سفارت بریتانیا در تهران)

 

بهروز آفاق (از مدیران ارشد پیشین بخش فارسی بی‌بی‌سی)

 

مازیار بهاری، روزنامه‌نگار، فیلم‌ساز و فعال حقوق بشر ایرانی کانادایی

 

سامان رسول پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر

 

کامیار بهرنگ، روزنامه نگار و تهیه کننده تلویزیونی

 

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.