بهمن ۱, ۱۳۹۸

شروع ضعیف شبکه ایران اینترنشنال

شروع ضعیف شبکه ایران اینترنشنالReviewed by عموسَت on May 18Rating: ۵.۰شروع ضعیف شبکه ایران اینترنشنال

همانطور که عموسَت پیش تر از هر رسانه ی دیگری روی آنتن رفتن شبکه ایران اینترنشنال را خبر داده بود، این شبکه امروز با تاخیر چند روزه روی آنتن رفت. شبکه ایران اینترنشنال قرار بود سه روز پیش و در روز ۲۵ اردیبهشت ( ۱۵ مه ۲۰۱۷) فعالیش را آغاز کند اما سر انجام امروز با تاخیر سه روزه و تنها یک روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ روی آنتن رفت. با اینکه تنها چند ساعت از شروع فعالیت ایران اینترنشنال می گذرد این شبکه شروع چندان موفقی نداشته و با اشکالات فنی بسیاری مواجه شده و گرافیک هم پایین تر از حد انتظار برای یک شبکه خبری استاندارد می باشد.

طرح لوگوی بد و غیر حرفه‌ای و فونت نامناسب برای شبکه خبری استاندارد و همینطور اشکالات گرافیکی فراوان برای مطالب زیرنویس شده از جمله مواردیست که در ساعات اولیه شروع فعالیت این شبکه به چشم می خورد. در ساعت ابتدایی زیرنویس بصورت کارکتر های غیر قابل خواندن روی آنتن پخش می شد که در نهایت اصلاح شد ولی فونت انتخاب شده همچنان استاندارد و مناسب شبکه خبری نیست.

مجری این شبکه خبری(طناز خامه) هم با لباسی بد و نامناسب که بیشتر شبیه حوله‌ی حمام با چند آویز عجیب و غریب بود ظاهر شد که در مقایسه با سایر شبکه های خبری استاندارد فارسی و غیر فارسی مناسب و برازنده‌ی مجری و گوینده‌ی یک شبکه خبری نبود. امیدواریم که در این زمینه هم در روزهای آینده فعالیت ایران اینترنشنال شاهد تغییرات اساسی در پوشش مجریان و گویندگان این شبکه باشیم.

برنامه هایی هم که تا این لحظه از این شبکه پخش شده بسیار کسالت بار و بدون هیجان خبری در مقایسه با شبکه های خبری استاندارد و شناخته شده فارسی بوده، با همه این اوصاف، چون این شبکه در ابتدای راه قرار دارد میتوان امید داشت که در روز ها و ماه های آتی کیفیت این شبکه بهبود پیدا کند ولی چیزی که بسیار عجیب به نظر می رسد فرکانس های انتخابی این شبکه برای پخش می باشد. علیرغم اینکه شنیده شده بود این شبکه در ماهواره اکسپرس ای‌ام۶ (یاهست اکسترا) روی ایر خواهد رفت، در فرکانس پارازیتی و ضعیف ۱۱۹۹۶ عمودی ماهواره یاهست روی آنتن رفت که دریافت این شبکه نوپا را در ماهواره یاهست دشوار کرده. از نقاط ضعف دیگر این فرکانس اف‌ای‌سی ۵/۶ می باشد که منجر دریافت ضعیف تر این شبکه در ایران شده. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این شبکه برای راحتی و راضی نگه داشتن تمامی بینندگان در سه جهت شناخته شده هاتبرد و یوتلست۷ و یاهست روی ایر رفته است. به دلیل حساسیت بالایی که از سوی دولت ایران بر چنین شبکه های خبری وجود دارد، این نوع شبکه ها باید در انتخاب ماهواره و فرکانس قویتر و کم آسیب تر در مقابل پارازیت های ارسالی دقت بیشتری داشته باشند.

برچسب مقاله

پست مرتبط

ارسال یک دیدگاه.